Emre Aydın Kimdir


Emre Aydın Biyografisi Biyografi Kimdir, Hayatı, Yaşamı, Nereli, Vikipedi, Kaç yaşında, Boyu, Kilosu, Sevgilisi, Emre Aydın Şarkı Ve Albüm İsimleri – Emre Aydın Hakkında Tüm Bilgiler.

Emre Aydın, 2 Şubat 1981′de Isparta’da doğdu. İlköğretimini Isparta’da tamamladıktan sonra Antalya Anadolu Lisesi’ne devam etti. Ardından Dokuz Eylük Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’ne devam etti.
2002 yılında katıldığı SingYourSong adlı beste yarışmasında Emre Aydın ve Onur Ela adında iki Antalyalı gençten oluşan Grup “6. Cadde” ile birlikte Türkiye birincisi olmasıyla ilk albüm çalışmalarına başladı. Aynı yıl Universal Müzik tarafından yayınlanan toplama albümde “Dönersen” adlı parça yer aldı.

Ardından stüdyo çalışması 6 ay süren ve prodüktörlüğü ile düzenlemeleri Haluk Kurosman’nın yaptığı “Sabuha” adlı albümde yer aldı. 11 Şarkının yer aldığı albümde, 9 şarkının söz ve müzikleri Emre Aydın’a aitti. 2003 yılında albümün çıkmasından 2 yıl sonra 2005′te grup dağıldı.
2006 yılının Ekim ayında Sony BMG Türkiye GRGDN işbirliğiyle “Afilli Yalnızlık” adlı solo albümü piyasaya çıktı. Albümden çıkan ilk klip albüm ile aynı adı taşıyan “Afilli Yalnızlık” adlı parçaya çekildi. Yon Thomas’ın yönetmenliğini yaptığı klipte Şebnem Dönmez yer aldı.

“Afilli Yalnızlık” adlı albümdeki 10 şarkının 9′unun söz ve müziği kendine ait olan Emre Aydın, Umay Umay’ın “Hareket Vakti Gelince” adlı şarkısını da bu albümde yorumladı. Prodüktör olarak yine Haluk Kurosman www.guncelhbr.com ile çalışan Emre Aydın’a bu albümde, davulda Gripin’den İlker Baliç, bas gitarda Manga’dan Cem Bahtiyar ve gitarda Vega’dan Tuğrul Akyüz eşlik etti.

Gripin’nin kendi adını taşıyan ikinci stüdyo albümüne “Sensiz İstanbul’a Düşmanım” adlı parça ile konuk sanatçı olarak katıldı

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 6.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +1 (from 1 vote)
Emre Aydın Kimdir, 6.0 out of 10 based on 3 ratings Facebook İnternet Sayfamızı Beğenip Yorum Yapmayı İhmal Etmeyiniz.

You might also like

Aşk Bir Hayalin Yakışıklısı Emre Kızılırmak
Emre Kızılırmak Video İzle, Emre Kızılırmak Kimdir, Emre Kızılırmak Hayatı, Emre Kızılırmak...
Gülen Sezmiş Kimdir Biyografisi (Survivor)
Gülen Sezmiş kimdir, Gülen Sezmiş hayatı, Gülen Sezmiş biyografi, Gülen Sezmiş kaç yaşında,...
Tuan Tunalı Kimdir Biyografisi
Tuan Tunalı Kimdir, Tuan Tunalı Biyografisi, Fotoları, Tuan Tunalı ve Sevgilisi, Tuan Tunalı Oynadığı...
Zeynep Özder Kimdir Biyografisi
Zeynep Özder nereli, Zeynep Özder vikipedi, zeynep özder kimdir, zeynep özder biyografi, zeynep ozder...

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar (2)

 

 1. beyza diyor ki:

  Emre abiciğim biz seni çok seviyoz.Bide sevgilin hiç güzl değil.Biz ondan daha güzeliz.Senin özel hayatına karışmak istemeyiz nolur kusura bakma.Biz 12 yaşındayız iki kişi sana YORUM YAPTIK.Seni kayseiye konsere bekleriz

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. güneş diyor ki:

  seni çok beyeniyorm keske benim yaşımda olup beni sevsen

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Gönderim