Funda Arar Kimdir


Funda Arar Biyografisi Biyografi Kimdir, Hayatı, Yaşamı, Nereli, Vikipedi, Kaç yaşında, Boyu, Kilosu, Sevgilisi, Funda Arar Şarkı Ve Albüm İsimleri – Funda Arar Hakkında Tüm Bilgiler.

Funda Arar 1975 yılında Ankara’ da doğdu. İlkokulu Ankara’da, ortaokul ve lise öğrenimini babasının görevi nedeni ile Muğla ile Adapazarı’ nda tamamladı.

Müziğe olan yeteneği çok küçük yaşlarda keşif edilen Funda Arar, ilkokul üçüncü sınıftan beri mandolin ve solfej dersleri almaya başladı. 1992′ de İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı sınavını ilk beşe girerek kazandı. Okulu bitirdikten sonra 2 yıl süreyle müzik eğitmenliği ve sahne çalışmaları gerçekleştirdi.

2000 yılı Mart ayında sessiz sakin görünümlü hüzünlü genç bir kız üzerinde siyah bir manto güvercinler arasında “ sokaktayım kimsesiz bir sokak ortasında / yürüyorum arkama bakmadan yürüyorum / yolumun karanlığa karışan noktasında / sanki beni bekleyen bir hayal görüyorum” diye haykırıyordu. Necip Fazıl Kısakürek’ in şiiri “Kaldırımlar” şarkı olmuş ve Tüm Türkiye Funda Arar’ ı bu şarkı ile tanımıştı. Güçlü sesi ve usta yorumu ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Bu hüzünlü şarkıdan sonra Funda Arar “Aysel” ile bizi 11200’ lere götürdü. O yılların atmosferinde ustaca Tango yapıyordu. Ardından “Sonu Yok Bu Aşkın” ile Funda Arar bu kez bir kumsalda hüznü ve yalnızlığı anlattı. 2001 yılının Şubat ayında ise Kıraç ile birlikte yaptığı düet albüm ile karşımıza çıktı. İlk kliplenen şarkı “Sevgiliye” oldu bu albümde. “Sevgiliye albümünün diğer özelliği ise Funda Arar’ ın bestecilik yönünü ortaya koyduğu ilk çalışma olmasıydı. Sözleri ve Müziği Funda Arar’a ait olan “Seni Düşünürüm” ün klibinin yayına girmesi ile birlikte çok daha geniş kitleler Funda Arar’ı tanıdı ve takdir etti.

Funda Arar’ ın 2002 Mart ayında II. solo albümü olan Alagül Albümünü çıkardı. Bu albümünden ‘’Alagül’’ ‘’Seninim’’ ‘’Belki Bir Gün’ ‘’Arapsaçı ‘’ ve “Affet” isimli şarkılara klip çekildi.

Bu albüm ile birlikte 2002 ve 2003 yıllarında Üniversitelerin Bahar şenlikleri, festivaller ve bayi toplantıları içeren yoğun konser programları gerçekleştirdi.

Magazin Gazetecileri Derneği’nden 2002 yılında Kıraç ile birlikte yaptığı Sevgiliye Albümü ile en iyi çıkış yapan sanatçı ödülü kazandı.

2003 yılının ekim ayında 3. solo “Sevda Yanığı” Albümü ile dinleyenlerine bir kez daha ulaştı. Bu albümü ile hayran kitlesini arttıran sanatçı, müzik dünyasında kalıcı olduğunu www.guncelhbr.com tekrar ispatladı. Bu albümü ile Hürriyet Gazetesi 31. Altın Kelebek Yarışmasında en iyi çıkışı yapan sanatçı ödülünü kazandı.

2006′ yılında 4. albümü Son Dans ile yeniden çıktı hayranlarının karşısına, Benim İçin Üzülme, Karatma Günleri, Gurbet Kuşu gibi harika şarkılar ile hayranlarını bir kez daha büyüledi.

2006 – 2007 yıllarında sanatçı arkadaşı Kıraç ile yaptığı Gölgeler Programında çok daha büyük kitlelere ulaşıp başarısını çok daha yukarılara taşıdı ve herkesin beğenisini kazandı.

Ayrıca 2007 senesinde toplam satış rakamlarına göre düzenlenen MÜYAP Türkiye Müzik Endüstrisi Ödülleri kapsamında “Son Dans” albümü ile “Platin Ödül” kazandı.

2009 Mart’ın da VII. Funda Arar Albümü “Zamanın Eli” müzikseverlerle Buluşacak.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +1 (from 1 vote)
Funda Arar Kimdir, 10.0 out of 10 based on 1 rating Facebook İnternet Sayfamızı Beğenip Yorum Yapmayı İhmal Etmeyiniz.

You might also like

Artiz Ne Arar La Bazarda Şarkısı Dinle
r Artiz Ne Arar La Bazarda Videosu İzle,Artist ne arar la bazarda komedi adamı izle,Artiz mi ? artiz...
Tufan Kıraç Kimdir
Tufan Kıraç Biyografisi Biyografi Kimdir, Hayatı, Yaşamı, Nereli, Vikipedi, Kaç yaşında, Boyu,...
Gülen Sezmiş Kimdir Biyografisi (Survivor)
Gülen Sezmiş kimdir, Gülen Sezmiş hayatı, Gülen Sezmiş biyografi, Gülen Sezmiş kaç yaşında,...
Tuan Tunalı Kimdir Biyografisi
Tuan Tunalı Kimdir, Tuan Tunalı Biyografisi, Fotoları, Tuan Tunalı ve Sevgilisi, Tuan Tunalı Oynadığı...

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Gönderim