Glock Marka Tabanca Peynir Ekmek Gibi Satılıyor


Glock Marka Tabanca fiyatı, Glock Marka Tabanca ne kadar, MKEK Glock tabanca ithal ediyor, Peynir Ekmek Gibi, Glock Tabanca satılıyor, Ekmek peynir gibi Glock tabanca satılıyor, Glock marka silahlar kapışılıyor, Glock tabancaları fiyat listesi hakkındaki bilgiler.

Glock tabancalarının yeni partisi, önceki gün Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nda (MKEK) satışa sunuldu. Silah için erken saatlerde sıraya giren meraklılar, Glock’ların üçte birini ilk gün satıldı.

950 adet ithal edilen Glock marka tabancalar, ilk günden itibaren yine yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Sabahın erken saatlerinde sıraya giren yüzlerce Glock tutkunu, üçte biri ilk gün içinde satılan Glock’ları alabilmek için izdiham yarattılar.

Glock kuyruğunda saatlerce bekleyen alıcılar, telefonla temsilci firmayı arayarak silahların bitmeyeceğinden emin olmaya çalıştılar.

Gelen telefonlar nedeniyle santrali kilitlenen temsilci firma yetkilileri, Glock almak için bekleyenleri bilgilendirdiklerini belirttiler.

GLOCK TÜRKİYE TEMSİLCİSİ ERDOĞAN

Glock tabancalarındaki izdiham ile ilgili olarak açıklamada bulunan Glock Türkiye Temsilcisi MEND Savunma Sanayii Genel Müdürü Müslüm Erdoğan, MKEK’daki yığılmayı, yılda yalnızca bir defa ithal edilmesine bağladı.

Müslüm Erdoğan şunları söyledi:

”Yerli sanayiyi koruma adına, ithalata sınırlama getirilmektedir. Her ne kadar bu sınırlama yazılı bir belgeye dayanmasa da, bir teamül haline gelmiştir.

Bir yılda Türkiye genelinde sivillere satılan yerli tabancanın üçte biri oranında ithal tabancanın satışına izin verilmektedir.

Son dört yılda silah tutkunları, Glock’a büyük teveccüh göstermişlerdir. Bu teveccühün altında, tüm dünyada olduğu gibi, silahın sağlamlığı, ergonomisi, fiyatı ve dayanıklılığı gibi sebepler yatmaktadır.”

GLOCKLAR YERLİ TABANCA FİYATINA İNDİ

Dün telefonlara yetişemediklerini, hatta bir ara santrallerinin bile kilitlendiğini ifade eden Erdoğan, birkaç sene önce karaborsada 8-10 bin dolarlara satılan Glockların, neredeyse yerli tabancaların fiyatına denk olan 2 bin küsur dolarlara alıcıya sunulmasının da bu talep patlamasında ana etken olduğunu vurguladı.

Tüm satış yetkisinin MKEK’ye ait olduğunu hatırlatan Erdoğan, zamanla MKEK’nin Glock talebini karşılayacak önlemler alacağını umduklarını sözlerine ekledi.

Sansasyonel eylemlerde kullanılması ve ”hayalet tabanca” olarak da anılması nedeniyle bir zamanlar kaçak yollardan Türkiye’ye getirilerek satılan Glock marka silahların ithalatı ve guncelhbr.com fiyatının düşmesiyle karaborsası da ortadan kalkmıştı.

Yetkililer, kaçak Glock tabancaların sayısındaki düşüşü, MKEK’nin bu tabancaları 2008 yılında karaborsanın yarı fiyatına ruhsatlı olarak satmaya başlamasına bağlıyorlar.

MKEK, son 5 yılda yerli ve yabancı olmak üzere ortalama her yıl 19 bin adet tabanca satıyor.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: -1 (from 1 vote)
Facebook İnternet Sayfamızı Beğenip Yorum Yapmayı İhmal Etmeyiniz.

You might also like

Rüyada Tabanca Görmek Ne Anlama Gelir ?
Rüyada Tabanca Görmek - Rüyada Tabanca Görmek Ne Demek - Rüyada Tabanca Görmek Rüya Tabiri Rüyada...
İstanbul’da Müteahhit Hasan Ekşi’ye Suikast Video Görüntüleri İzle
İstanbul’da Müteahhit Hasan Ekşi'ye Suikast Edildi. Pendik’te bir müteahhit, inşaat alanında...
Beren Saat Patos Reklamı İzle
2010 Beren Saat Patos Reklamında İzle, beren saat cips reklamı izle youtube, beren saat reklam filmi...
Kemik Tozu Yemek Takımları ve Porselenler
Kemik Tozu nedir, Kemik Tozu ne demek, Kemik Tozu yemek takımı, Kemik Tozu ne işe yarar, Kemik Tozu...

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Gönderim