Haber Yazısı Örneği


Haber Yazıları Örnekleri, Haber Yazısı Örneği, Nedir, Dil ve Anlatım, Özellikleri, Tarihsel gelişimi, Nasıl Yazılır ve Köşe Yazısı Örnekler Hakkındaki Bilgiler.
Haber Yazı Örneği
Akdeniz’de tekneleri batan 27 kaçak göçmeni kimse kurtarmaya yanaşmayınca üç gün üç gece balık ağlarının dubalarında yolculuk ettiler.

GANA, Kamerun, Nijerya ve Sudanlı kaçak göçmenleri taşıyan tekne Libya’dan yola çıktı. Derme çatma tekne 6 gün Libya açıklarında sürüklendikten sonra battı. İki balıkçı teknesinin kurtarma girişimi sonuç vermedi. Bölgede bulunan bir Malta gemisi onlara yardım eli uzattı. Kaptan yukarı çıkmalarına izin vermediği için göçmenler, geminin çektiği ton balığı ağlarına tutundular.

Balık kadar değerleri yok
Kaçaklar üç gün üç gece, hiçbir şey yiyip içmeden ağlara tutunarak yolculuk ettiler. Maltalı kaptan, ağlarda 1 milyon dolarlık balık olduğunu, yolunu uzatarak bunu riske atmak istemediğini söyledi. Sonunda Sicilya yolu üzerinde bir İtalyan donanma gemisi göçmenleri yukarı çekip İtalya’nın Lampedusa Adası’na götürdü.

5 günde 120 kurban

Olayı, “Avrupa’nın Utancı” başlığıyla kapak konusu yapan İngiliz Independent gazetesi, bu 27 göçmenin yine de şanslı olduğunu, çünkü aynı bölgede son beş gün içinde dört ayrı teknenin batması sonucu toplam 120 Afrikalının öldüğünü bildirdi.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 7.5/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +1 (from 3 votes)
Haber Yazısı Örneği, 7.5 out of 10 based on 8 ratings Facebook İnternet Sayfamızı Beğenip Yorum Yapmayı İhmal Etmeyiniz.

You might also like

Fox Ana Haber 8 Mart İzle 2012
Fox Ana Haber 8 Mart 2012 fragmanı, Fox Ana Haber 8 Mart 2012 full izle, Fox Ana Haber 8 Mart 2011 HD,...
Grup 84 Seksendört Haber Yok Yeni Klip
Grup 84 Haber Yok Video Klip İzle, Grup 84 Haber Yok Dinle, Grup 84 Haber Yok Şarkı Sözleri, Seksendört...
İstanbulda Deprem Flaş haber 3 ekim pazar 2010
İstanbulda Deprem Flaş haber 3 ekim pazar,İstanbulda Deprem Flaş haber oku,İstanbulda Deprem...
Son Dakika Haber Siteniz Habereal.Com
Evet arkadaşlar bu kısımdan sizlere yeni açılmış olan son dakika güncel haberlerin bulunduğu...

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Gönderim