Kırıklar İçin Şifalı Bitkiler Tedavisi


Kırıkların İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri – Kırıklar Hakkında Bilgiler

Kırık Nedenleri: Darbe, kaza gibi dış etkenlere bağlı olarak, kırık darbenin vurulduğu yerin dışındaki bir yerde oluşur. Doğrudan kıran darbeler, genellikle ezilmeyle ilgili kazalarda görülür. Kemik, darbe yerinden kırılır ve nedeninden ötürü, komplike, bileşik bir kırıktır. Bazı durumlarda, kas çalışmasına bağlı kırıklara da rastla nır (kasların şiddetli ve ani çekme kuvvetlerine bağlı kırıklar). Ayrıca kemiklerde kalsiyum azalmasıyla ilgili olan hastalıklar da, kemik kist ve tümörlerinde, kendiliğinden oluşan kırıklara rastlanır. Kırıkların tanınması için oluşan belirtiler; organın kullanı lamaması, hareketle duyulan ağn, şekil bozukluğu, şişkinlik, hareketin olmaması gereken yerde, oynama görülmesi ve kırık uçların birbirine sürtüşmesi işitilir veya elle hissedilir. Bir hastahaneye gidene kadar, giyisiler çıkartılmadan kemi ği sert bir desteğe, en az ağrı veren bir durumda sarmak gerekir. Sert bir destek bulunamaması halinde, kırık bacak, sağlam baca ğa veya kırık kol, vücuda bağlanmalıdır. Omurga kırığında ise, hasta yüzükoyun ve dümdüz yatırılır.

1) Bir çay fincanı kaynar suyun içine ince kıyılmış bir çay kaşığı aslanpençesi katılıp demlenmesi için kısa bir süre bek lendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.
2) Yarım su bardağı granül sabun ile iki adet yumurta şansı karıştırılıp lapa haline getirildikten sonra ince bir tülbentin ara sına sürülüp kırık bölgenin üzerine sarılır.
3) Üç litre suyun içine iki avuç dolusu ebegümeci katılıp oniki saat bekletildikten sonra kaynatılıp ılımasıyla birlikte söz konusu kırık yere yirmi dakika boyunca banyo yaptırılır.
4) Yarım su bardağı çiriş ile iki adet yumurta sarısı karıştırı lıp lapa haline getirildikten sonra ince bir tülbentin arasına sürü lüp kırık bölgenin üzerine sarılır.
5) Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı zeytinyağı katıldıktan sonra, öğütülerek un haline getirilmiş bir çorba kaşığı tıbbi karakafes otu katılıp lapa haline gelene kadar karıştırılır ve bir bezin üstüne dökülerek söz konusu kırık bölgenin üzerine sıcak ola rak sarılır. Bu işlem sıcak ve taze olarak günde iki kez tekrarlanır.
6) Kısa aralıklarla yenilemek suretiyle genişçe bir lahana yaprağı ile kırık bölgenin üzeri sarılır.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 6.0/10 (7 votes cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +2 (from 4 votes)
Kırıklar İçin Şifalı Bitkiler Tedavisi, 6.0 out of 10 based on 7 ratings Facebook İnternet Sayfamızı Beğenip Yorum Yapmayı İhmal Etmeyiniz.

You might also like

Dil Şişmesine Bitkisel Tedavi Yöntemleri
Dil Şişmesi İçin Bitkisel Tedavi - Dil Şişmesine İyi Gelen Şifalı Bitkiler Gereken Şifalı...
Diş Apsesi’nin Bitkisel Tedavi Yöntemi
Diş Apsesi İçin Bitkisel Tedavi yöntemleri - Diş Apsesine İyi Gelen Şifalı Bitkiler Gereken...
Diş Etleri İltihabına Bitkisel Tedavi Yöntemi
Diş Etleri İltihabı İçin Bitkisel Tedavi - Diş Etleri İltihabına İyi Gelen Şifalı Bitkiler Gereken...
Dil Felcine Bitkisel Tedavi Yöntemi
Dil Felci İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri Gereken Şifalı Bitkiler 1- Sirke 2- Nezle otu 3-...

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Gönderim