KOSGEB ve iŞKUR İş Kuracaklara 27 Bin TL Hibe Edecek


Kosgep ve İşkur’un Verdiği 27 Milyarlık Hibe Krediyi Alma Şartları, İş Kuracaklara 27 bin Lira Hibe, KOSGEB ve İŞKUR’dan “İş kuracağım” diyenlere 27 bin TL hibe, İş Kuracaklara 27 Bin TL, iş kuracaklara hibe para desteği, işini kuracaklara 27 bin liralık hibe kredisi, KOSGEB’ten yeni girişimciye 27 bin lira hibe hakkındaki bilgiler.

KOSGEB ve İŞKUR’un ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin lira hibe verilecek. Girişimciler, işlerini kurduktan sonra 1 yıl sonra 36 ay vade ile faizsiz 70 bin lira kredi de kullanabilecek.

15 Haziran tarih ve 27612 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Destek Programları Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan programın amacı, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak.

Küçük ve orta ölçekli işletmelere, girişimcilere ve işletici kuruluşlara yönelik olarak KOSGEB tarafından uygulanacak Girişimcilik Destek Programına ilişkin esasları kapsayan program, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, Yeni Girişimci Desteği ve İŞGEM Desteği olmak üzere üç alt programdan oluşuyor.

Türkiye İş ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR) Ankara İl Müdürü Talip Altuğ, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, İŞKUR’un, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezleri (ABİGEM) ve PMC oluşum aracılığıyla girişimci olmak için başvuranlar arasında yapılacak sınav sonrasında girişimcilik kursuna katılmaya hak kazananlara, 15 gün süren 72 saatlik girişimcilik eğitimi verildiğini söyledi.

Bu eğitim sonucunda başarılı olanların, KOSGEB ile İŞKUR imzasıyla ”Girişimcilik Belgesi” aldıklarını anlatan Altuğ, ”Belgelerini alan girişimciler, hazırladıkları proje dosyasını KOSGEB’e sunacaklar. Projesi kabul edilen girişimciye işletme kuruluş desteği için 5 bin, kuruluş dönemi makine, teçhizat ve ofis donanım desteği için 10 bin, işletme giderleri desteği için de 12 bin lira verilecek. Bu 12 bin lira girişimcinin ayakta kalması için yıl içinde parça parça ödenecek. Girişimcilere verilecek 27 bin liranın tamamı hibedir, yani geri istenmeyecek. İşini oturtan girişimcilere 1 yıl sonra eğer isterlerse faizsiz 70 bin liralık kredi de verilecek. Girişimciler 70 bin liralık krediyi 2 yıl sonra 36 ay vade ile ödemeye başlayacak” diye konuştu.

27 bin lirası hibe, 70 bin lirası ise faizsiz geri ödemeli kredi için ilkokul mezunu ve 18 yaşını doldurmuş herkesin kendilerine başvurabileceğini belirten Altuğ, projenin, üniversite mezunları ve ev hanımları için çok önemli bir fırsat olduğuna dikkati çekti.

ntvmsnbc.com/ekonomi

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0 (from 0 votes)
KOSGEB ve iŞKUR İş Kuracaklara 27 Bin TL Hibe Edecek, 9.0 out of 10 based on 1 rating Facebook İnternet Sayfamızı Beğenip Yorum Yapmayı İhmal Etmeyiniz.

You might also like

İş Kurmak için 27 Bin TL Hibe Almanın Şartları 27 Bin TL Hibe
İş kurmak isteyene 27 bin TL hibe, İş kurmak isteyenlere 27.000 TL hibe, İş kuracağım diyene...
2012 Tarım ve Hayvancılık Desteklemeleri
Hayvancılık Desteklemeleri, Hayvan Desteklemeleri, Destekleme Paraları, Destek Kredileri 2012, destekleme...
Şans Topu çekiliş sonuçları sorgulama
5 Haziran 2013 Çarşamba günü yapılan çekilişte kazanan numralar 1, 3, 8, 12, 23 ve artı 2 olarak...
Ata Demirer Bu Fasulye 7.5 Lira Dinle
Ata Demirer Bu Fasulye Yedi Buçuk Lira Şarkı Sözü, Ata Demirer Bu Fasülye 7.5 Lira Dinle, Hem...

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Gönderim