Penis Büyütme ve Uzatma


Penis Uzatma ve Penis Büyütme Konusu Hakkında Bilinmesi Gereken Bilgiler.

Çeşitli nedenlerle hormonal, ya da genetik sebeplerle penis normalden çok daha kısa veya küçük olabilir, bunu düzeltmek için penis büyütme ya da penis uzatma ameliyatları yapılmaktadır. Penis: içinde uzunlamasına süngerimsi dokular içeren ve içinde idrar ve meninin geçtiği kanalı içeren erkeklik organıdır. Cinsel heyecan ile beyin bu organın içindeki süngerimsi dokulara kan pompalar ve penis sertleşerek birleşmeye hazır hale gelir. Penis sertleşme halindeyken boyuna ve enine büyür. Ergenliğe ulaşmış bir erkeğin penisinin ortalama uzunluğu gevşek halde 3 ile 6 cm arasında, sertleşme halindeyken ortalama 10-12 cm boyunda olur. Bununla birlikte penisin büyüklüğü kişiden kişiye çok farklılık gösterebilir. Yaygın olarak bilinenlerin tersine penisin büyüklüğü, deri rengi ya da kişinin boyu ile ilgili değildir. Penis boyu ortalama 14 cm olmakla beraber 10-12 cm arası uzunlukta ve 2-3 cm kalınlıkta penisler normal boyutlardadır. Gerçek küçük penis ise, standart değerlerden 3 – 4 cm kısa olan penistir. Ayrıca penisin normal durumu ile sertleşme durumu arasında büyük farklar olabilir. Yani sönükken çok iri gözüken bir penis sertleştiğinde daha büyük bir hal almayabilir. Bütün erkekler penislerinin büyüklüğü ile yakından ilgilidirler. Bu bir erkeklik gücü daha doğrusu bir güç sembolü haline gelmiştir.

Erkeğin cinsel organına verilen güç soyunmayla beraber korkunç bir yarışa girer. Ama peniste veya cinsel ilişkide önemli olan penisin boyu değil, işlevidir. Bugün yeni ameliyat teknikleri sayesinde penis boyları uzatılabilmekte, ince penisler çeşitli yöntemlerle kalınlaştırılabilmektedir. Çok başarılı sonuçların yanı sıra pek sonuç alınamayan ameliyatlar da olabilmektedir. Çok karmaşık olan penis yapısını herhangi bir şekilde çekerek uzatmak mümkün değildir.

Yapılan penis uzatma ameliyatları daha çok pubis kemiği ile penis kökü arasındaki ön bağın kesilerek penisin doku içindeki bir kısmının dışarı çıkarılmasına dayanmaktadır. Ancak bu ameliyatlar çok riskli ameliyatlardır ve genellikle penisin ereksiyon durumunda değil gevşek durumdaki uzunluğunu arttırabilirler. Penis büyütme ameliyatları ise daha çok birtakım dolgu maddeleri ile penis kalınlığının arttırılmasına yöneliktir. Bu ameliyatları olmadan önce mutlaka doktorunuza tüm risklerini ve yan etkilerini sorunuz.

Penis büyüttüğü ileri sürülen vakum pompaları büyütmek bir yana penis sertleştiğinde içindeki kanı tutan kapakçıklara ters basınç yolu ile zarar vermekte ve sertleşme problemleri yaratmaktadır. Bu yüzden kullanılması zararlıdır. Normal standartlardaki boylar için penis boyunuz ne ise odur, yapabileceğiniz tek şey performansınızı geliştirmek veya boşalma sürenizi uzatmaya çalışmaktır.

Hiç bir penis şekil olarak cetvelle çizilmiş gibi dümdüz değildir veya düzgün sınırlara sahip değildir. Bu farklar kişiden kişiye göre değişmekte, kiminde çok az bir sağa veya sola eğrilik olurken bazılarında bu daha fazladır. Eğer bu eğrilik sizin cinsel ilişki kurmanızı engelliyor, ilişki sırasında size veya partnerinize acı veriyorsa bu düzeltilmesi gereken bir sorundur. Bir de eğer kişi ciddi anlamda penisinin eğriliğinden estetik açıdan, yani görüntüsünden rahatsız oluyor ve bu yüzden soyunmaktan kaçınıyor veya ilişkiye giremiyorsa bu da düzeltilmesi gereken bir sorun sayılır. Penis eğriliği düzeltilir mi? Evet, her şey yapılabildiği gibi (bu gün yeniden el, parmak veya penisin yapılabildiği bir bilgi ve teknolojiye sahibiz) penis eğriliği de düzeltilebilmektedir.

Ben penis uzatma ya da penis büyütme ameliyatlarını yapmıyorum. Yukardaki satırları bilgi vermek amacıyla yazdım.

Yazısı için Sn. Prof. Dr. Kutlu Sevin’e teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz.

Sn. Prof. Dr. Kutlu Sevin
Ankara Tıp Fakültesi

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.13_1145]
Rating: +1 (from 1 vote)
Penis Büyütme ve Uzatma, 10.0 out of 10 based on 1 rating Facebook İnternet Sayfamızı Beğenip Yorum Yapmayı İhmal Etmeyiniz.

You might also like

Dünyanın En Büyük Penisi
Dünyanın en uzun penisi, Dünyanın En İlginç Seks Rekorları, Dünyanın En Büyük Penisi, Penis...
Boy Uzatma Egzersizleri Yöntemleri ve Hareketleri
Boy uzatma hareketleri,boy uzatma egzersizleri video,boy uzatma egzersizleri 7 haftada,boy uzatma egzersizleri...
Erektil Disfonksiyon Cerrahi Tedavisi
Erektil Disfonksiyon nedir, Erektil Disfonksiyon ilaçları, Erektil Disfonksiyon tedavisi, Erektil...
Wolverhampton 0 Arsenal 2 Maçı Chamakh Golleri İzle 10 Kasım 2010
Wolverhampton 0 arsenal 2 10 kasım,wolverhampton 0 arsenal 2 golleri,wolverhampton 0 arsenal 2 golleri...

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorumlar (3)

 

 1. sezai gök diyor ki:

  penisimi 5cm buyutmekistiyorum ameliyatsız .teşekkür

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 2. Ahmet Korel diyor ki:

  Penis buyutmek, ereksiyon sorununuzu halletmek, erken bosalma sorunlarinin cozumleri ilgili teknik bilgiler bende..

  Arkadaslar, konu ile ilgili bircok sitelere baktim, inceledim ama hepsi yalan soyluyor, hic biri buyutme yontemlerini veya tekniklerini tam olarak yazmiyor aciklamiyor…Bunun nedeni konu ile ilgili kitaplarini, haplarini, aletlerini edavatlarini satmak icin…Haplarin bir cok kisiden ise yaramadigini duydum…Ben hic bir menfatim olmadan size masajla buyutme yontemlerini detayli bir sekilde yazacagim…Mail adresim jongense_1976@hotmail.com

  Hic bir sey istemiyorum sadece benim icin dua edin yeter…

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 3. aydoğan diyor ki:

  kardaş e mail denedim çıkmadı nasıl olacak vesselam

  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.13_1145]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Yorum Gönderim